Негативні відгуки: знайти і знешкодити

Чи знаєте ви, що пишуть про вашу компанію в інтернеті? І чи знаєте ви, наскільки серйозно негативні відгуки можуть відбитися на вашій репутації?

Сьогодні, коли тисячі компаній пропонують одним і тим же клієнтам одну і ту ж послугу, визначитися з вибором клієнта допомагає інтернет. І якщо про вашу компанію залишають негативні відгуки, варто вжити заходів, щоб не відлякати потенційних клієнтів.

Результат пошуку зображень за запитом "отзывы"

Попереджений значить озброєний

Для того, щоб знешкодити негативні відгуки, їх потрібно знайти. На сайті вашої компанії можливо і немає жодного поганого слова про вас, але це ще не означає, що його немає в інтернеті. Почніть пошук прямо зараз. Для цього вбийте назву компанії і перегляньте відгуки. Якщо ви не бачите нічого критичного, спробуйте додати до запиту негативні слова, які часто зустрічаються в негативних відгуках. Тільки тепер ви бачите реальну картину. А тепер до найголовнішого – що робити з негативними відгуками.

На зв’язку з клієнтом

Всі негативні відгуки необхідно відпрацювати. Так-так, зв’язатися з кожним, хто залишив негативний відгук на вашому сайті і спробувати вирішити проблему, якщо вона досить докладно описана. Якщо проблема не описана, а є тільки загальні слова про те, що все в вашій компанії не так, залиште публічний коментар з проханням роз’яснити суть претензії або зв’язатися з вашим менеджером (вкажіть його контакти).

Результат пошуку зображень за запитом "отзывы"

Захист від тролів

За загальним настроєм коментаря ви, швидше за все, зрозумієте, чи дійсно клієнт незадоволений, або на вас почали атаку конкуренти. Але навіть якщо метою відгуку є не вирішення проблеми, а спроба очорнити вашу компанію в очах громадськості, з ним потрібно працювати. Ось три правила, які вам варто запам’ятати:

1. Завжди реагуйте на негативні відгуки

В іншому випадку у ваших потенційних клієнтів створиться відчуття, що вам є що приховувати. Не відповідаючи на негатив, ви надаєте йому сил.

2. Не заперечуйте очевидного

Якщо криза сталася, то вона сталася. Заперечувати факти безглуздо – їх легко перевірити в інтернеті. Єдине, що ви можете зробити – не допустити повторення негативного досвіду для ваших клієнтів і проінформувати їх про те, що заходи вже прийняті.

3. Не захищайтеся нападом

Немає гіршої стратегії захисту, ніж відповідна агресія. Неповага до своїх клієнтів – найстрашніший із гріхів будь-якої компанії.

Результат пошуку зображень за запитом "отзывы"

На крок попереду

Для того, щоб не стати легкою здобиччю для недобросовісних конкурентів і чорного піару, випереджайте події. Працюйте з лояльністю, створюйте агентів бренду, виведіть позитивні відгуки про вашу компанію в топ пошукових систем. І тоді питання про те, що робити з негативними відгуками, не стоятиме так гостро.

Допоможуть боротись з негативними відгуками вам наші менеджери. Телефонуйте +380955951646, +380955954059

SMM IF