Просування в Google Maps: як отримувати більше клієнтів?

Зазвичай люди хочуть знайти кафе, спортзали, салони краси і магазини ближче до будинку або офісу і часто використовують для пошуку Google Maps.

За результатами дослідження, 52% не переходять з сервісу на офіційні сайти або в пошуковик, а вибирають компанії безпосередньо всередині сервісу. При цьому 44% респондентів вважають за краще фірму з ТОП-3 в локальному переліку.

Тому для залучення клієнтів потрібно прагнути потрапити в так званий Local Pack:

Ключові фактори ранжирування в Гугл картах

1. Наявність грамотно підібраних пошукових запитівНаявність ключових слів в назві компанії, її описі, в каталозі товарів і меню допомагають алгоритмам Гугл Карт сформувати максимально релевантну видачу. Тому так важливо грамотно скласти семантичне ядро перед запуском кампанії.

Розширений опис фірми дозволить включити максимум ключових запитів і при цьому виключити заспамленності. До того ж ви зможете дати максимум інформації користувачеві.

Не варто ігнорувати опцію “Публікації”. Ключові фрази, що містяться в тексті, скануються і індексуються ботами, а потім потрапляють в пошукову базу. Так ви підвищуєте видимість профілю.

2. Відстань розташування компанії

У пріоритеті компанії, які розташовані найближче до місцезнаходження користувача. Це означає, що за запитами, обмеженим гео параметрами, наприклад « стоматологія Шушари », Google видасть тільки локальні результати.

На жаль, вплинути на даний фактор ви не можете, якщо для надання послуг людина повинна обов’язково відвідати компанію. Наприклад, візит в салон краси.

Але якщо є послуга доставки, то поліпшити результати ранжирування буде можливо за допомогою розділу «Територія обслуговування». У ньому можна вказати до 20 геолокації, на які поширюються ваші послуги.

3. Взаємодія користувача з карткою бренду

Поведінкові чинники впливають на результати ранжирування картки. Чим частіше і довше аудиторія взаємодіє з вашим аккаунтом, тим вище краще рейтинг аккаунта. Пошукові алгоритми зчитують, що зазначена в ній інформація корисна для користувачів.

Поліпшити поведінкові фактори можна, якщо:

 • Додати більше якісних фото;
 • Розмістити у профілі «вітрину » товарів і послуг, прайс або меню;
 • Опублікувати актуальні пости – новини, акції, заходи;
 • Додати кнопки Call-to-action (заклик до дії, наприклад, подзвонити, забронювати, замовити і т.д.), відеоконтент і віртуальні тури;

Заповнити розділ «Питання». Якщо аудиторія рідко залишають там коментарі, то можете самостійно створити FAQ, що дає відповіді на найпопулярніші питання, і прописати в них основні переваги компанії.

4. Динаміка позитивних відгуківНаявність позитивного користувацького контенту – це лакмусовий папірець для пошукача. Чим більше людей залишають про вас відгуки, ставлять оцінки вище середньої, тим краще результати ранжирування картки компанії у видачі.

Щоб забезпечити регулярний приплив свіжих відгуків, вам потрібно мотивувати клієнтів залишати їх. Це можуть бути розсилки в месенджерах, СМС або по електронній пошті, якщо у вас зібрана база контактів. Для цих цілей можна використовувати спеціальний URL від GMB (Google My Business).

Google Maps сповіщатиме користувачів про обмеження щодо COVID-19 — Високий Замок

висновок

Сервіс Google Maps – це ефективний інструмент залучення клієнтів, яким не можна нехтувати, особливо коли мова йде про локальні компаніях. Просування на Гугл Картах не тільки забезпечує додатковий трафік, але і привертає цільову аудиторію в момент прийняття рішення про купівлю або планування маршруту в конкретний заклад. Однак ефективне використання сервісу можливо лише в разі грамотного розміщення та взаємодії з аудиторією.

 • В першу чергу потрібно привабливо оформити ваш профіль : використовуйте якісні зображення, надайте користувачам максимум актуальної інформації, включаючи контакти і години роботи, перелік товарів і послуг з цінами, що діють акції.
 • Перевірте релевантність ключових слів в назві і описі компанії , щоб забезпечити лідерство в пошуковій видачі по категоріям.
 • Оновлюйте розділ «Публікації» , щоб забезпечити кращі позиції в органічній видачі.
 • Налагоджувати контакт з вашими споживачами і нарощуйте кількість позитивних відгуків і оцінок. Саме цей пункт грає одну з найважливіших ролей для просування картки компанії в Картах.
 • Продумайте систему мотивації і бонусів для споживачів, щоб вони охочіше залишали про вас коментарі.
 • Оперативно реагуйте на запитання клієнтів . Відповідайте на позитивні відгуки і вчасно нівелює негатив.