Просування в Tik-Tok: особливості та ефективне використання майданчика

TikTok росте неймовірними темпами, користувачі тут проводять часу більше, ніж в будь-якій іншій соцмережі. Які можливості дає популярна платформа бізнесу, чому варто завести TikTok аккаунт і як його розкрутити, розповідаємо в нашій статті.До TikTok можна ставитися по-різному, але факт залишається фактом: всього за два роки китайська соціальна мережа збільшила свою вартість до $ 50 млрд і зуміла підсадити на заліпательние відео сотні мільйонів користувачів по всьому світу.

У чому різниця між Тік Тік і Instagram?

Головна відмінність цих двох популярних соціальних мереж – відсутність в Тік Току культу передплатників. Цей показник не має ніякого значення в просуванні аккаунта в тик ток, на відміну від кількості переглядів. За статистикою, тільки 5% з тих, хто подивиться ваш ролик – ваші передплатники.

По суті, Тік Тік – це окремий світ, який слабо корелює з популярністю людей в інших соцмережах. Тут все вирішують рекомендації. Чим частіше ви в них потрапляєте, тим популярнішим стає аккаунт. Причому для цього не обов’язково бути популярним блогером з мільйонною аудиторією, “злетіти” можна, навіть якщо ви всього перший день в додатку.

Як вивести свій бізнес в TikTok?

Для активного розвитку аккаунта бренду перш за все варто визначитися із загальною концепцією і темою каналу, з огляду на інтереси потенційної аудиторії. Але якою б не була категорія бренду, не варто забувати, що в Тік Тік заходять, щоб розслабити мізки, а не напружувати їх. Тому реклама повинна бути природною і не відходити від формату соцмережі, в роликах вітаються цікава подача, гумор і креатив.

Щоб схопити атмосферу і стати «своїм» серед тіктокеров, дуже важлива насмотренность: просто почніть дивитися і формувати власну стрічку, при цьому активно ставити лайки і коментувати чужий контент.

Як потрапити в тренди Тік Тік?Найпростіше і правильне рішення – брати вже існуючі ідеї, які «вистрілили», і додати трохи креативу від себе. Наприклад, як це зробила Мар’яна Ро. У своєму ролику вона незвично обіграла популярні швидко змінюються емодзі. Тренди відрізняються в залежності від геолокації. Наприклад, те, що популярно в американських користувачів, поки ще не дійшла до російських. Рекомендуємо відстежувати зарубіжні вірусні ролики, щоб впроваджувати тренди і адаптувати їх під своїх глядачів. У цьому випадку ваш ролик потрапить під хештег міжнародного тренда, привертаючи уваги користувачів з усього світу.

Пам’ятайте, що Тік Тік багато в чому музична платформа, тому без відповідної музики для вірусного ролика не обійтися. У додатку є велика медіабібліотека, звідки ви можете взяти трендовий трек, якщо знімаєте ролик усередині платформи. Другий спосіб отримати більше переглядів в соцмережі – це брати участь в Челлендж. Ви можете приєднатися до вже існуючого або створити свої завдання і кинути виклик іншим користувачам.


Як розкрутити акаунт у Тік Току?

В принципі, просування Тік Тік безкоштовно можливо. Є приклади блогерів, які «вистрілювали» буквально з першого відео. Але це велика рідкість. Ми пропонуємо розглянути всі варіанти розкрутки, як платні, так і безкоштовні.

1. Циркуляція трафіку з уже розкручених акаунтів

Перший і найпростіший метод Тік Тік просування аккаунта безкоштовно – поділитися QR-кодом або вказати посилання на свій TikTok в профілі Інстаграм, на Ютубі або на інших майданчиках з уже розкрученими акаунтами. І хоча ми писали вище, що це не найдієвіший спосіб отримання переглядів, але, тим не менш, він додасть вам цільового трафіку на канал.

2. колаборації
Цей формат SMM просування має хороші показники ефективності, які можливо наочно виміряти і оцінити. Причому в деяких випадках можна домовитися про співпрацю по бартеру. Вартість співпраці залежатиме від розкрученості блогера і складності ідеї, яку ви хочете реалізувати. У будь-якому випадку потрібно продумати сюжет, обговорити формат і терміни.

3. хештегом
У Тік Тік просувати аккаунт безкоштовно ви можете за допомогою хештегів. Навіть якщо ви будете замовляти рекламу через додаток, вони вам обов’язково знадобляться.

Отже, головне завдання – вийти в ТОП по найпопулярнішим хештегом. Для цього потрібно проаналізувати найбільш цільові та релевантні вашій тематиці, за якими найчастіше користувачі шукають відео. Це можна зробити за допомогою спеціального сервісу Tokker.

Краще взяти кілька великих популярних хештегів і додати до них пару тематичних, щоб отримати більше трафіку.

4. Купівля реклами
Мінімальна вартість просування в Тік Току за допомогою платної реклами – 20 $. Соціальна мережа пропонує кілька варіантів кампаній: 

1.In-feed ads. Реклама відображається в стрічці користувачів. До відео ви можете прикріпити бейджи і картки для призначених для користувача опитувань, накласти візуальні ефекти і маски, а також інші інтерактивні елементи. Цей формат дуже схожий на рекламні пости в стрічці Інстаграма.

2.TopView. Рекламу показують користувачам відразу після того, як він увійшов в додаток Тік Тік. Багато експертів відзначають, що цей формат має хороший показник переходів по посиланнях на сайти – близько 15%.

3. Brand Takeover. Формат аналогічний попередньому, але також ви можете використовувати 5-секундні рекламні відео або банери.

Як залучити аудиторію?

Більшість користувачів Тік Тока охоче спілкуються в коментарях, тому важливо створити гармонійне і екологічне ком’юніті. Подумайте, які теми найбільше цікавлять ваших передплатників і шанувальників, намагайтеся приділити увагу кожній людині, який написав коментар чи поставив запитання. Відкрите спілкування з користувачами може стати і частиною вашого контенту: в TikTok є функція відео є відповіддю на коментарі користувачів, які відображаються в стрічці нарівні зі звичайними роликами.

У Тік Току панує більш дружелюбна атмосфера, ніж у Інстаграме або в будь-який інший соціальної мережі. Важливо згуртувати людей навколо ідеї і цінностей вашого бренду. Це може бути благодійність, заклики до усвідомленого споживання і так далі. Головне, не переборщувати з серйозністю і привносити частку гумору.

Як відстежувати статистику в Тік Току?

Аналізувати результати аккаунта потрібно завжди, щоб розуміти, який контент збирає більше переглядів, які тренди варто взяти на озброєння, а на що не потрібно витрачати часу. Подивитися метрики ви можете в меню програми в розділі «Аналітика», вказавши період, за який ви хочете побачити звітність.

Щоб подивитися дані про конкретний відеоролику, вам потрібно відкрити запис і знову натиснути на опцію аналітики, яка знаходиться під інструментами і коментарями. Але результати будуть тільки через добу після публікації. Вам буде доступно кількість лайків, переглядів, відсоток оглядів відео до кінця, джерела отримання трафіку.

З усіх перерахованих метрик, найбільш важливою вважається саме відсоток досматріваемості ролика. В ідеалі показник повинен бути в межах 84-86%. Ще одна метрика, на яку варто орієнтуватися – лайкрейт. Його можна розрахувати наступним чином: поділити кількість лайків на перегляди. Оптимальний показник – 8.5%, у вірусних роликів він досягає 14-20%.

Чим частіше ви потрапляєте в рекомендації, тим вище показники по найбільш значущим метрик.