Штатний ком’юніті-менеджер або SMM-агентство – що вибрати?

Ком’юніті-менеджер і SMM-фахівець – дві різні професії, але для створення сильного спільноти і формування позитивного іміджу бренду потрібні обидва. У цій статті ми розповімо, де шукати підрядника: звернутися в SMM-агентство або найняти фахівця в штат.
У чому переваги роботи з SMM-агентствами?
Давайте розглянемо основні переваги, чому варто вибрати саме агентство.
1 Над проектом працює команда професіоналів
Для створення сильного ком’юніті іноді недостатньо одного фахівця. Звертаючись в агентство, над проектом працюють відразу кілька професіоналів: менеджер, який відповідає за стратегію комунікації з аудиторією, копірайтер, що пише залучають пости, дизайнер, фотограф і таргетолог. В обов’язки штатного ком’юніті менеджера не входить такий великий спектр і доводиться звертатися до інших фахівців.
 
2 Досвід ведення різних проектів
Робота в СММ агентстві передбачає наявність клієнтів з різних бізнес-ніш, а значить, і різнобічного досвіду. Наприклад, робота з спільнотою, що просуває В2В послуги буде значно відрізнятися від В2С компаній. Щоб підібрати фахівця в штат, потрібно ретельно підшукувати кандидатів, особливо для просування специфічних ніш, наприклад, юридичних послуг.
 
3 А ось варіативність рішень
При відборі кандидата на посаду штатного ком’юніті-фахівця HR шукає людину, здатну закрити певні завдання. Але вони не завжди є пріоритетними для бізнесу. СММ агентство може вам запропонувати подивитися на вирішення проблеми з іншого ракурсу, підійти більш комплексно до вирішення завдання.
 
4 Оплата за позначені послуги
Ви платите тільки за певний план робіт. Штатним фахівця потрібно щомісяця виплачувати зарплату, при необхідності доплачувати за перевиконання KPI. Також ви рятуєтеся від багатьох юридичних взаємовідносин, наприклад, вихід в декрет, виплата лікарняного.

Як вибрати СММ агентство?

При виборі СММ-фахівця і ком’юніті-менеджера багато брендів керуються принципом «дешева вартість і активна видимість роботи». Деякі агентства з метою роздобути клієнта будуть пропонувати вам величезний спектр робіт по низькій ціні, які будуть створювати ілюзію діяльності, але ефективність її буде сумнівною.
1 вивчіть портфоліо
Не завжди агентства з багаторічним стажем роботи – оптимальне рішення для вашого бізнесу. Подивіться кейси компанії, з якими клієнтами вони працювали, яких результатів досягли. Вивчіть відгуки про компанію.
2 заповнення брифу
Жодна серйозна компанія не почне обговорення стратегії просування бренду без докладного вивчення бізнесу клієнта і його цілей. Якщо агентство цього не робить, значить, ви звернулися до непрофесіоналів.
3 зацікавленість

Спеціаліст повинен уточнювати деталі, щодо вашого бізнесу, цільової аудиторії, особливості продукції, ваших цілей і так далі. Якщо він обходитися виключно загальними питаннями, то навряд чи підрядник зможе вам запропонувати якісні послуги.

4. Прозорість взаємодій з клієнтом і обгрунтування вартості послуг

Агентства з хорошою репутацією завжди пояснюють клієнту, як буде проходити їх співпраця, що саме буде робити ком’юніті менеджер та інші фахівці, по яким метрик буде здійснено контроль і яка буде форма звітності.

Також вам розрахують точну вартість послуг, обґрунтувавши кожну статтю витрат.

 

Аутсорсинг SMM хороший вихід для середнього розміру бізнесу, коли організовувати роботу інхауси ще дорого, а необхідність вже гостра.

Раціонально шукати в штат ком’юніті-менеджера, якщо потрібно, щоб фахівець повністю занурився в ваш проект. Є досить складні бізнес-ніші, коли від фахівця потрібна максимальна віддача і ретельне вивчення всіх нюансів роботи компанії і її продукції.

Отже, давайте розглянемо, які плюси і мінуси штатних ком’юніті і smm менеджерів. Для початку – це мультизадачність. Вони повинні мати розвинені навички комунікації, генерувати ідеї, як розвивати спільноти, продумувати контент.

Але при цьому вміти працювати з графікою, з системами аналітики і багатьма іншими інструментами. В агентстві багато завдань, наприклад, створенням привабливих банерів займається дизайнер. Тому не завжди один фахівець зможе впоратися з таким обсягом робіт.

 

У деяких випадках доводиться навчати фахівців з нуля. Наприклад, якщо ви використовуєте якісь складні системи аналітики, дуже специфічний продукт і так далі. На це потрібен час, і перші позитивні результати ви отримаєте не так скоро, як хотілося б.

Деякі компанії переконані, що штатні фахівці обійдуться їм дешевше. У деяких випадках так, якщо в штаті вже є дизайнер, копірайтер і аккаунт-менеджер. До плюсів також можна віднести, що фахівець буде займатися виключно вашим проектом, тому буде в курсі всіх змін і нюансів.