Що таке інфлюенс-маркетинг?
Influence marketing – форма просування бренду, товарів і послуг за допомогою лідерів думок.
94% маркетологів використовують маркетинг впливу, так як його коефіцієнт повернення інвестицій в 11 разів більше, в порівнянні з традиційним маркетингом. Influence marketing – форма просування бренду, товарів і послуг за допомогою лідерів думок. Це може бути, хто завгодно – зірки спорту або шоу-бізнесу, або багатодітна мама з великою аудиторією активних підписників в соціальних мережах. Головне, що до цієї людини або групи людей прислухається і довіряє аудиторія вашого бренду
Висока ефективність цього виду просування полягає в тому, що він не виглядає, як пряма реклама. Інформація носить лише рекомендаційний характер. А по статистики 92% людей схильні довіряти рекомендаціям інших, навіть, якщо вони не знайомі з людиною особисто.

Мілленіали не вірять відвертій рекламі, вони не хочуть чути, то, що їм не цікаво. Зате вони хочуть серфить в соц.сетях, підписуватися на цікавих людей і споживати їх контент.
Багато маркетологи стверджують, що інфлюенс-маркетинг – це новий канал просування. Але це не так! Ще в 1920 році бренд Coca-Cola створив рекламну кампанію за участю впливового лідера думок – Санта Клаусом. Так, це теж приклад просування за допомогою інфлюенсера і дуже успішний.
3 причини включити роботу з блогерами в вашу маркетингову стратегію
- Генерація авторитетного, корисного і цікавого для користувачів контенту;
- Прицільне таргетування на необхідну бренду ЦА;
- Якщо у вас дійсно якісна продукція, то багато відомих особистостей захочуть безкоштовно співпрацювати з вами, щоб тестувати продукти. Тому це ще й вигідно.
Як правильно підібрати інфлюенсера для своєї бізнес-ніші?
Лідери думок умовно діляться на 5 сегментів:
- Celebrity – представники шоу-бізнесу, відомі актори, спортсмени та інші публічні особи;
- Opinion Leader – експерти у вузьких областях, наприклад, виключно в beauty-тематиці;
- Discoverer – людина, що відкриває нові ніші або трендсеттер. Саме вони в курсі всіх трендів і охоче роблять огляди на новинки;
- Sharer – той, хто поширює інформацію через різні канали (соціальні мережі, месенджери і так далі);
- User – “обивательське” аудиторія, працює на середньостатистичні компанії.
Сегментація інфлюенсеров за кількістю підписників:
- Мікро – від 5 і до 100 тисяч підписників;
- Макро – більше мільйона підписників.

більше 1 млн лайків під постомЩоб підібрати інфлюенсера для вашого бізнесу, необхідно визначити цілі, які ви хочете досягти:
мета | вибір | |
---|---|---|
Підвищення впізнаваності бренду | Макро-блогери з великою кількістю підписників і охопити | |
Збільшення показників лояльності / довіри до бренду | Експерти у вашій ніші | |
Підвищення залученості аудиторії | Мікро-інфлюенсери з активною аудиторією | |
Реклама нового продукту | Інфлюенсери-мільйонники |
Тепер залишилося знайти ці акаунти. Це можна зробити трьома способами:
- Загугли або пошукати в соц.сетях. У соціальних мережах можна ввести тематичні хештеги і вивчити запропоновані акаунти;
- Спеціальні сервіси та інструменти – наприклад, epicstars.com або getblogger.ru/ для російського ринку, Influence.co або Iconosquare для просування на закордонних ринках.
- Спеціалізовані агентства – найбільш простий і ефективний варіант. Ви оплачуєте послуги фахівців, а вони аналізують потреби вашого бізнесу і реалізують кампанію під ключ.
Формати співпраці з лідерами думок4 найпопулярніших формату маркетингу впливу:
1. Конкурси та giveaways
Використовуються для підвищення впізнаваності бренду. Ви можете вести співпрацю з однією людиною, щоб провести конкурс, або з групою – giveaways. Крім впізнаваності компанії, ви зможете збільшити кількість підписників на ваші соціальні акаунти і розширити email-базу для майбутніх розсилок.

2. Рекламний пост
Текст і фото вашого продукту розміщуються в особистому акаунті лідера думок. Крім збільшення інтересу споживача до продукту, ключові слова будуть проіндексовані пошуковими роботами, щоб дозволить вашому сайту вище ранжуватися в пошуковій видачі.

3. Рекламна кампанія в соціальних мережах
Інфлюенсер робить огляд на вашу продукцію: записує відеоролик з презентацією продукту і / або пише розгорнутий пост з описом переваг і способу застосування товару. Плануючи кампанію, вам потрібно продумати, які канали ви хочете задіяти, з яким часовим проміжком повинна йти реклама (кількість і послідовність флайтів), ключові слова і формат контенту.

Instagram – лідер інфлюенс-маркетингу. Понад 25 мільйонів спонсорських постів за 2018.
4. Партнерський маркетинг
Спосіб співробітництва полягає в тому, що інфлюенсер отримує комісію з кожного продажу, яка буде згенеровано ім.
Відстежувати ефективність кампанії ви зможете, наприклад, по допомогою спеціальних метрик або персональних промокодом.Прекрасний приклад – кейс Daniel Wellington. Шведська компанія мала скромний стартовий капітал, тому замість традиційної реклами вони почали шукати блогерів середньої величини, які отримували годинник безкоштовно в обмін на огляд.
Своїм простим зовнішнім виглядом і практичністю годинник дуже добре вписувалися в візуальну концепцію платформи Інстаграм. У 2014 р компанія стала найбільш швидкозростаючою в Європі, продавши за рік продав мільйон наручних годинників.
Для порівняння, Rolex знадобилося 111 років, щоб досягти цієї ж цифри. На даний момент у компанії майже 5 000 000 підписників.

приклад особистого промокодом від Daniel Wellington для інфлюенсера
Як запустити кампанію з інфлюенсерамі: покрокова інструкція
1. Визначте цілі кампаніїСформулюйте стратегію маркетингу впливу. Визначте, що першочергово для розвитку вашого бренду:
- Впізнаваність бренду;
- Зростання продажів;
- Підвищення лояльності аудиторії;
- Залучення і утримання споживачів;
- Збільшення числа підписників
Від поставлених завдань буде залежати, яких інфленсеров ви будете залучати для запуску кампанії.Після того, як будуть визначені цілі кампанії і критерії для оцінки ефективності, вивантажите звіти за поточною статистикою – для порівняння показників в майбутньому.2. Виберіть соціальну мережу
Визначтеся з платформою для запуску кампанії. Різні соц.сети мають свій формат контенту і аудиторію. Кілька нюансів, як зробити вибір:
- Орієнтуйтеся на свою аудиторію. Використовуйте ті медіа, якими найчастіше користуються ваші споживачі;
- Формат контенту. Якщо ви хочете зробити акцент на фото або коротких відеороликах, то найкраще використовувати Instagram. Для відеоогляди – Youtube. Пам’ятайте, що відеоконтент зараз в топі.
- Якщо мета – залучити більше трафіку з соціальних мереж на сайт, краще використовувати Facebook або VK;
3. Складіть карту інфлюенсеров
Вам необхідно знайти лідерів думки у своїй галузі.
Наприклад, якщо ви рекламуєте Догляду кошти для волосся, це можуть бути професійні перукарі, beauty-блогери, звичайні жінки, які мають достатню кількість активних підписників.
Складіть список всіх блогерів з умовами розміщення і виберете оптимальні поєднання.

Приклад карти інфлюенсеров
4. Узгодьте деталі
Донесіть основну мету вашої кампанії до людини. Дайте йому поради і рекомендації, як би ви хотіли представити продукт, але не рекламувати його «в лоб».
Публікація повинна бути максимально природною, щоб викликати довіру у споживача. Найчастіше блогер сам придумує механіку в своєму фірмовому стилі, тоді реклама виходить ефективніше.
Як анти приклад подивіться рекламу пельменів Ксенії Собчак. Тут зроблені помилки і в підборі лідера думок, і в реалізації кампанії.