Як визначити чи була накрутка підписників в Instagram?

Перевірка Instagram аккаунту на накрутку підписників

Перевірити аккаунт чи була накрутка підписників в Instagram можна одним простим способом. Перевірити динаміку росту підписників аккаунта.
Вартість реклами практично в будь-якому акаунті складається з трьох величин: кількість підписників, лайків та коментарів. Перша відповідає за розмір аудиторії, а що залишилося за її активність.
Аккаунт з 600К підписників і 30К лайків на кожному пості виглядає смачно для рекламодавця. Не обов’язково знати, хто з цих 600К подписників і, хто ставить ці лайки. Часто достатньо лише динаміки. Наприклад, динаміка підписників:

Різке зростання з 45К до 105К за один день і подальша повільна, але відписка. Що це? Хтось скаже – можливо, цей аккаунт згадав топовий блогер і до нього прийшли підписники.

По-перше, слабо віриться, по-друге в топ блогерів аудиторія проявляє активність на нових постах протягом приблизно трьох днів, тобто був би сплеск не за день, а за три …
По-друге, в 99% випадків такий сплеск – це саме накрутка, але завжди варто пам’ятати, що нагнути ботів в аккаунт може хто завгодно, а не сам власник. Адже головне що? Гроші.
І по-третє, якщо скинуть цей скріншот власникові облікового запису і попросить його пояснити, що ж це за сплеск – він це зробити, швидше за все, НЕ зможе.

Як зрозуміти, що аккаунт накручує лайки і коментарі?

Тепер подивимося на активність, тобто лайки і коментарі.
Давайте подивимося на ось цей графік:

Ця динаміка лайків на одному пості протягом доби після викладення (ну майже).

23 тисячі лайків в першу годину і 5 тисяч в час, що залишився. На перший погляд ніби й причепитися ні до чого. Якщо не бачити, як набираються лайки на справжніх акаунтах з живою аудиторією:

Тут видно кілька важливих моментів:
Основна маса лайків набирається приблизно за добу;
Вночі видно спад набору лайків;
Після доби лайки все так же ростуть, але повільно.
Хтось знову скаже, що ж це за живий аккаунт, у якого 300 тисяч лайків на пості? Але суть не в цьому. А в тих трьох моментах, які я вказав вище. Вони працюють на всіх живих акаунтах, будь в ньому 3К підписників або 1 мільйон.

Повернемося до попереднього скриншоту, на ньому бачимо постійний набір і, якщо придивитися, вночі спад був. Але ось те, що при викладенні поста було докуплено 15, а то 20 тисяч лайків – факт.