1. Робота на випередження
Якщо раніше багато брендів замовляли велику кількість позитивних відгуків, намагаючись тим самим перекрити наявний негатив, то тепер цей метод не працює. Головною тенденцією в області репутаційного менеджменту стає акцент на зворотний зв’язок і попередження негативу.
Робота з негативом ведеться за допомогою збору зворотного зв’язку від клієнтів – це додатки, бланки або опитування. Щоб контролювати поширення поганих відгуків, створюються спеціальні сторінки, де користувачі можуть публікувати претензії – так звані хаби негативу. З їх допомогою менеджерам легше обробляти заперечення і вирішувати проблеми користувачів у міру їх накопичення.
2. Синергія ORM та інших рекламних інструментів
У нинішніх бізнес-реаліях споживач звертає увагу на репутацію компанії, перш ніж зробити покупку. Тому управління репутацією стає одним з найважливіших процесів для отримання прибутку і відбудови від конкурентів. Шлях клієнта до замовлення починається з залучення уваги споживача до вашої пропозиції, після чого у нього з’являється бажання познайомитися з компанією ближче. За результатами дослідження агентства Vendasta, 92% покупців спочатку моніторять відгуки, а 88% респондентів вирішують, зробити чи покупку на основі отриманої інформації.
3. Інтерес до гібридних дослідженням
Штучний інтелект стає все більш досконалим і здатний проаналізувати настрій аудиторії. Але при цьому аналіз соціальних платформ вимагає також оцінки позиціонування компанії на ринку, вивчення болю і заперечень споживачів, а ці дані можуть оцінити тільки аналітики.
Тому більшість брендів використовують гібридний підхід, що поєднує можливості сучасного софта для кількісного аналізу та якісну оцінку, проведену аналітиками.
4. Використання моменту
Криза – це завжди можливість переоцінити стратегію просування, протестувати різні канали взаємодії зі споживачами, провести аудит з метою виявити непоміченого раніше негативу, видалити нерелевантні контент.
Це далеко не все, що дасть вам моніторинг пошукової видачі і соцмереж. Наприклад, з його допомогою можна:
- Отримати більше ідей для розвитку продукту та поліпшення сервісу;
- Удосконалити портрет цільової аудиторії, виявити споживчі інсайти, знайти бар’єри і драйвери продажів;
- Знайти відповідних лідерів думок;
- Проаналізувати конкурентів;
- Відстежувати актуальні тренди social media 2021.
Головне, зуміти правильно розставити бізнес-пріоритети і перерозподілити ресурси. Коли карантин закінчиться, вам доведеться наганяти все упущені можливості, але краще робити це з сильною репутацією.
5. Важливість виділення дійсно важливої інформації серед потоку історійЩе один тренд digital-маркетингу 2021 – співпраця з блогерами та лідерами думок. І хоча він існує вже досить давно, зараз важливо знайти не просто популярного інфлюенсера, а людини з хорошою репутацією серед вашої аудиторії і експерта в певній ніші.
Зараз важлива не тільки сама інформація, а її подача. Тому сторітеллінг продовжує залишатися одним з найпопулярніших digital-трендів в 2021 році.
6. Важливість внутрішньої репутації (НR-брендинг)
Згідно з дослідженнями агентства Delloitte, до 2025 року 75% штатних співробітників практично всіх компаній будуть мілленіаламі. Тобто, «цифровим поколінням», що активно користуються смартфонами і соціальними мережами. Вже зараз 50% співробітників публікують відгуки на різних медіа платформах про роботодавців. Це великий ризик зіпсувати репутацію компанії, але при цьому і величезні можливості стати краще.
Якщо ви будете інвестувати виключно в зовнішні канали комунікації, але не працювати над внутрішніми, то викинете бюджет на вітер. В 2021 році важливо продумати і розробити EVP , ціннісне пропозицію роботодавця. Працювати з внутрішньою аудиторією, також важливо як і з зовнішньої. Це ваш фундамент.
7. Онлайн – це тепер всерйоз
Після COVID онлайн залишиться пріоритетним каналом в багатьох галузях.
Звичайно, онлайн-спілкування не замінить цілком формат face-to-face, але в нинішній ситуації це стане одним з провідних комунікаційних каналів.
Зростання популярності віддаленої роботи привів до того, що співробітникам не потрібно зустрічатися в офісі для обговорення робочих моментів.
Після COVID онлайн залишиться пріоритетним каналом в багатьох галузях. Зміняться і вимоги до якості сервісів. Багато програмні продукти зможуть розширити свою аудиторію за рахунок тих, хто раніше уникав онлайну.