Аналіз діяльності конкурентів в SMM

Фундамент створення стратегії SMM просування в соціальних мережах – аналітика діяльності конкурентів. Навіщо вчитися на своїх помилках або винаходити велосипед, коли можна використовувати досвід інших брендів у вашій сфері?

1. Охоплення аудиторії в соціальних мережах
Порахуйте, скільки реальних людей на сторінках конкурентів. Визначте, який відсоток ботів серед них. Цілком може виявитися, що той, кого ви вважали сильним конкурентом з крутою стратегією, на ділі – «накручений» конкурент з одними промо-акаунтами і іншими ботами.

2. Портрет аудиторії, якій цікавий бренд
Знайдіть активних підписників і загляньте до них на сторінку. Повірте, підписки на сторінки, записи, що публікуються та фотографії часом дають куди більше інформації для роздумів, ніж статистичні дані.

3. Взаємодія користувачів з брендом
Оцініть реальний коефіцієнт залучення аудиторії ER (Engagement Rate) на кожному ресурсі конкурента і в сукупності. Для цього розділіть суму лайків, репостів, коментарів на кількість підписників.

Результат пошуку зображень за запитом "бізнес"

4. Яка філософія у бренду і як вона транслюється в SMM
Оцініть концепцію і посил – тобто, яку місію транслює компанія в СММ в групі або обліковому записі. Це допоможе виділити та подати ваш бренд інакше, виділивши його серед конкурентів.

5. Дизайн акаунтів та бізнес-сторінок
Дуже важлива і візуальна характеристика компанії при просуванні в соціальних мережах, адже це те, що користувачі бачать в першу чергу при взаємодії з брендом. Подивіться, яку стилістику, колярову гаму і дизайнерські рішення застосовує ваш конкурент.

6. Текстовий, фото і відео контент
Контент – чи не найважливіше, що утримує з вами користувача в соціальних мережах. Якщо він буде цікавий / корисний / забавний аудиторії, в співвідношенні з вашим брендом, то будьте впевнені, вона залишиться з вами. У конкурентів варто дивитися тематику і формати публікацій, склад (текст, відео, фото), їх обсяг, кількість в добу і час опублікування. При цьому аналізуйте, які з них викликали більший відгук у людей.

SMM IF