Як оформити сторінки в соціальних мережах?

Завдяки величезному охопленні на Facebook, ваш бізнес, громадська організація або рух знайдуть тут зацікавлених користувачів. Перший і відповідальний крок на цьому шляху: правильно оформити сторінку, щоб вона стала дієвим (а можливо і основним) інструментом зростання популярності і продажів вашого бренду.

Навіть якщо ваше співтовариство вже створено, але малоефективне, виправити помилки можна на будь-якому етапі. Пройдіться по пунктам нашої інструкції – разом проаналізуємо основні складові дизайну сторінки

Грамотно визначте цілі

Перед тим, як зайнятися створенням аватарки, банера спільноти – будь-якого елементу оформлення – ясно сформулюйте головну мету вашої праці. Чесно зізнайтеся: чого ви чекаєте від користувача? – Зрозуміло, що хочеться всього і відразу: і активних покупок, і бурхливого спілкування в спільноті, і масових репостів, і регулярних відвідувань основного сайту … Але потрібно вибрати одне – найважливіше.

Наприклад, якщо основний функціонал продажів знаходиться в сторонньому магазині – спільнота повинна давати туди максимум переходів. У цьому випадку головна увага націлена на посилання, оформлене на сторінці , щоб клієнт легко потрапляв в потрібний розділ сайту.

Інша можлива мета: підвищення лояльності аудиторії. Якщо людям подобається спілкуватися з вами, вони куплять товари або послуги навіть трохи дорожче, ніж у конкурентів. «Сарафанне радіо» задоволених клієнтів знизить витрати на рекламу. Тут головне: створити привабливу атмосферу. Користувачеві має бути комфортно і цікаво відчувати себе частиною спільноти. Не забувайте, що класне оформлення сторінки в поданні, скажімо, футбольних фанатів і матусь в декреті виглядає зовсім по-різному.

Критично розглядайте кожен елемент дизайну спільноти з точки зору його головної мети!

  • Логотип

Найбільш явне уявлення вашого бренду – мініатюрна картинка-символ, яка супроводжує кожен пост сторінки і яка одночасно може бути і аватаркою спільноти. Важливо підігнати логотип під оптимальні розміри соціальної мережі. Картинка або абревіатура повинні бути зрозумілі і впізнавані навіть на невеликому екрані смартфона (мобільний трафік соцмереж вже давно перевищив кількість заходів зі стаціонарних комп’ютерів!).

  • Основний банер

Велике яскраве зображення чіпляє увагу і дає уявлення про співтовариство. Тут також важливо дотримуватись розмірів, встановлених соціальною мережею, щоб картинка була якісною та чіткою. До речі непоганим варіантом буде використати для банера також і відео.

  • Інтерактивна кнопка

Під банером необхідно розмістити інтерактивну кнопку. Текст цієї кнопки можна обрати в налаштуваннях, в залежності від того який з них вам підходить.

  • Історія

Опишіть історію створення вашого бізнесу, додайте якісне фото і це стане ще одним кроком до ідеальної сторінки.

  • Повідомлення- привітання

Налаштуйте повідомлення з певним текстом( наприклад “Чи можемо ми вам чимось допомогти?”, “Що саме вас цікавить?”), які будуть зєявлятись тоді, коли людина заходить на сторінку, і це буде знаком уваги та допоможе клієнту одразу виразити свої побажання.

Основні помилки при оформленні сторінки

Підсумуємо сказаний чекліст перешкод, які здатні порушити взаємодію вашого бізнесу або організації з користувачами соцмережі:

  • Відсутність чіткого визначення мети: навіщо створена сторінка? – В принципі, ніколи не пізно визначитися з відповіддю і переформатувати співтовариство відповідно до його цілей.
  • Недбалий підбір зображень. Якщо ви не впевнені в своїх здібностях дизайнера – доручіть створення логотипу, аватара, банера фахівцям.
  • Сліпе копіювання прикладів. Вивчаючи матеріали по створенню сторінки, аналізуючи спільноти конкурентів, не прагніть відразу реалізувати на своїй сторінці всі виявлені варіанти. Розгляньте кожен інструмент під призмою вашої мети – він або помітно видозміниться, або виявиться зовсім зайвим.
  • Неувага до різниці мобільного і десктопного відображення спільноти. Кількість користувачів смартфонів і планшетів вже помітно перевищило число людей, які заходять в соцмережі за допомогою комп’ютерів з великими моніторами. Але для адміністратора сторінки однаково важливі обидві групи Інтернет-аудиторії. При завантаженні зображень, текстів, обов’язково перевіряйте як вони виглядають з різних пристроїв.

Якщо вас цікавить дизайн, оформлення сторінки, наші спеціалісти з SMM-IF у Івано-Франківську допоможуть вам у цьому. Телефонуйте +380955951646, +380955954059