Як оформити сторінки в соціальних мережах?

Завдяки величезному охопленні на Facebook, ваш бізнес, громадська організація або рух знайдуть тут зацікавлених користувачів. Перший і відповідальний крок на цьому шляху: правильно оформити сторінку, щоб вона стала дієвим (а можливо і основним) інструментом зростання популярності і продажів вашого бренду.

Навіть якщо ваше співтовариство вже створено, але малоефективне, виправити помилки можна на будь-якому етапі. Пройдіться по пунктам нашої інструкції – разом проаналізуємо основні складові дизайну сторінки

Грамотно визначте цілі

Результат пошуку зображень за запитом "цілі"

Перед тим, як зайнятися створенням аватарки, банера спільноти – будь-якого елементу оформлення – ясно сформулюйте головну мету вашої праці. Чесно зізнайтеся: чого ви чекаєте від користувача? – Зрозуміло, що хочеться всього і відразу: і активних покупок, і бурхливого спілкування в спільноті, і масових репостів, і регулярних відвідувань основного сайту … Але потрібно вибрати одне – найважливіше.

Наприклад, якщо основний функціонал продажів знаходиться в сторонньому магазині – спільнота повинна давати туди максимум переходів. У цьому випадку головна увага націлена на посилання, оформлене на сторінці , щоб клієнт легко потрапляв в потрібний розділ сайту.

Інша можлива мета: підвищення лояльності аудиторії. Якщо людям подобається спілкуватися з вами, вони куплять товари або послуги навіть трохи дорожче, ніж у конкурентів. «Сарафанне радіо» задоволених клієнтів знизить витрати на рекламу. Тут головне: створити привабливу атмосферу. Користувачеві має бути комфортно і цікаво відчувати себе частиною спільноти. Не забувайте, що класне оформлення сторінки в поданні, скажімо, футбольних фанатів і матусь в декреті виглядає зовсім по-різному.

Критично розглядайте кожен елемент дизайну спільноти з точки зору його головної мети!

  • Логотип

Найбільш явне уявлення вашого бренду – мініатюрна картинка-символ, яка супроводжує кожен пост сторінки і яка одночасно може бути і аватаркою спільноти. Важливо підігнати логотип під оптимальні розміри соціальної мережі. Картинка або абревіатура повинні бути зрозумілі і впізнавані навіть на невеликому екрані смартфона (мобільний трафік соцмереж вже давно перевищив кількість заходів зі стаціонарних комп’ютерів!).

  • Основний банер

Велике яскраве зображення чіпляє увагу і дає уявлення про співтовариство. Тут також важливо дотримуватись розмірів, встановлених соціальною мережею, щоб картинка була якісною та чіткою. До речі непоганим варіантом буде використати для банера також і відео.

  • Інтерактивна кнопка

Під банером необхідно розмістити інтерактивну кнопку. Текст цієї кнопки можна обрати в налаштуваннях, в залежності від того який з них вам підходить.

  • Історія

Опишіть історію створення вашого бізнесу, додайте якісне фото і це стане ще одним кроком до ідеальної сторінки.

  • Повідомлення- привітання

Налаштуйте повідомлення з певним текстом( наприклад “Чи можемо ми вам чимось допомогти?”, “Що саме вас цікавить?”), які будуть зєявлятись тоді, коли людина заходить на сторінку, і це буде знаком уваги та допоможе клієнту одразу виразити свої побажання.

Основні помилки при оформленні сторінки

Результат пошуку зображень за запитом "помилки"

Підсумуємо сказаний чекліст перешкод, які здатні порушити взаємодію вашого бізнесу або організації з користувачами соцмережі:

  • Відсутність чіткого визначення мети: навіщо створена сторінка? – В принципі, ніколи не пізно визначитися з відповіддю і переформатувати співтовариство відповідно до його цілей.
  • Недбалий підбір зображень. Якщо ви не впевнені в своїх здібностях дизайнера – доручіть створення логотипу, аватара, банера фахівцям.
  • Сліпе копіювання прикладів. Вивчаючи матеріали по створенню сторінки, аналізуючи спільноти конкурентів, не прагніть відразу реалізувати на своїй сторінці всі виявлені варіанти. Розгляньте кожен інструмент під призмою вашої мети – він або помітно видозміниться, або виявиться зовсім зайвим.
  • Неувага до різниці мобільного і десктопного відображення спільноти. Кількість користувачів смартфонів і планшетів вже помітно перевищило число людей, які заходять в соцмережі за допомогою комп’ютерів з великими моніторами. Але для адміністратора сторінки однаково важливі обидві групи Інтернет-аудиторії. При завантаженні зображень, текстів, обов’язково перевіряйте як вони виглядають з різних пристроїв.

Якщо вас цікавить дизайн, оформлення сторінки, наші спеціалісти з SMM-IF у Івано-Франківську допоможуть вам у цьому. Телефонуйте +380955951646, +380955954059

SMM IF