Що постити: 3 типи контенту в соціальних мережах

Світ соціальних мереж стоїть на одному киті – це контент. Якщо ви хочете, щоб вас і про вас почули, вам потрібно говорити щось дійсно цікаве.

Типи контенту

В чому полягає завдання будь-якого SMM-фахівця?

  • Залучити користувача;
  • Зацікавити;
  • Продати.

Для кожної з цих дій є свій тип контенту в соціальних мережах: пізнавальний, розважальний і продажний.

Можна базуватися на чомусь одному і досягати хороших результатів (згадайте, на скільки гумористичних груп ви підписані і скільки в вашому Instagram профілів, які щодня публікують корисні статті в тій чи іншій тематиці), але у будь-якого бізнесу основна мета одна – продаж. А продавати тільки за допомогою продажного контенту не вийде. До речі, цю просту істину часто не можуть зрозуміти навіть вельми солідні компанії: зайдіть в соціальні мережі будь-якого медичного центру: контент там чергується тільки за принципом послуга / акція / послуга /.

Що робити в такому випадку?

Поєднувати! Ретельно змішувати гумор, ідеї, статті, конкурси, добірки, чек-листи, ігри і приправляти невеликою часткою ідеально написаних продажних постів.

Результат пошуку зображень за запитом "текст"

Пізнавальний контент

Готові посперечатись, ви хоч раз піддавалися спокусі і переходили за посиланням «продовжити читання», що обіцяє розповісти, як схуднути на 10 кілограмів за 5 днів або як почистити плиту за 5 хвилин? Чому ви це робили? Мабуть, тому що вас не влаштовують ваша вага і ваша плита.

А тепер найскладніше: ваше завдання не тільки знайти «біль» клієнта, а й підготувати матеріал, який дійсно допоможе впоратися з цим завданням.

Як шукати теми?

Припустимо, ви продаєте шини. Значить, якщо говорити узагальнено, ваша цільова аудиторія – автовласники. Дуже добре, якщо ви самі представник ЦА: сідайте вранці в машину і фіксуєте свої відчуття:

  • Відчуття – холодно. Приклад поста – 5 способів, які допоможуть машині швидше прогрітися
  • Відчуття – спати хочеться. Приклад поста – Як підібрати ідеальний термос для ранкової кави і не забувати його будинку
  • Відчуття – знову скло запітніло. Приклад поста – Підбірка найкращих способів позбутися від запітнілих стекол назавжди
  • Відчуття – омивайка закінчилася. Приклад поста – Щотижневий чек-лист для автовласника

Якщо фантазія вичерпалася, проведіть опитування серед ваших друзів і знайомих, подивіться, які запитання ставлять на конкурентних сторінках, на форумах.

Пізнавальний тип контенту в соціальних мережах хороший тим, що будь-яке питання від представника вашої цільової аудиторії – тема для поста.

Результат пошуку зображень за запитом "контент"

Розважальний контент

Як можна самому генерувати гумористичні пости, які обов’язково лайкнути і репостнуть? Один з варіантів: знаходите якусь особливість, щось, що всі роблять або відчувають, але зазвичай не обговорюють.

А далі справа техніки:

  • Те відчуття, коли опублікував новий кльовий пост і сидиш відновляєш сторінку в очікуванні лайків.
  • Те відчуття , коли порція корму для твоєї кішки коштує дорожче, ніж твоя вечеря.
  • Те відчуття , коли десять хвилин йдеш, ретельно оминаючи кожну калюжу, а потім разок промахнувся – і ноги наскрізь мокрі.
  • Коли хтось говорить «О, Господи, не можу з’їсти більше двох ложок цього торта, він страшенно солодкий». А ти в цей час кладеш на тарілку другий шматок.
  • Коли клієнт після ста п’ятдесяти тисяч погоджень в черговий раз висилає завдання на доопрацювання, а тобі все одно треба бути з ним ввічливим.
  • Коли розповідаєш щось смішне, а в підсумку смієшся тільки ти

У іншому випадку завжди можна запозичити гумористичні матеріали у інших груп, благо цього типу контенту в мережах більш ніж достатньо, і навряд чи хтось засмутиться, побачивши одного і того ж милого котика двічі .

До розважального контенту також можна віднести пости – натхнення, зворушливі картинки, цитати, притчі, історії.

Результат пошуку зображень за запитом "контент"

Продажний контент

Найцінніший і найскладніший тип контенту в соціальних мережах – продажний. Який би прекрасний пост з презентацією вашого продукту ви не підготували, все одно перші два типи контенту наберуть більше лайків, репостів і коментарів.

Однак не варто забувати про те, що багато людей підписані на ваші сторінки саме з метою купити ваш товар.

Тому не бійтеся публікувати пряму рекламу, навіть якщо вона, на перший погляд, не сприймається користувачами.

У нас недавно був досвід, коли продажний пост, який набрав всього 6 лайків на популярній сторінці, привів 300 цільових відвідувачів, кілька з яких оформили замовлення.

В окремих випадках (наприклад, в b2b сегменті) замість прямих продажів краще використовувати іншу тактику: поступово збільшувати зацікавленість користувача, м’яко і ніжно підбиваючи його до покупки не одним постом, а цілою серією.

На завершення хочемо сказати, що, вибравши стратегію просування за допомогою контенту, ви працюєте на результат в довгостроковій перспективі; для швидкого продажу радимо спробувати розміщення реклами.

Результат пошуку зображень за запитом "контент"

Якщо вас цікавить написання контенту або ж запуск реклами в Івано-Франківську, телефонуйте +380955951646, +380955954059

SMM IF