Просування в Інстаграм: що ефективніше?

Замість передмови:

 • 700 мільйонів користувачів по всьому світу виявляють активність в Інстаграм, як мінімум, раз на місяць, з них 400 мільйонів роблять це щодня;
 • 7 з 10 хештегів в Інстаграм – брендовані;
 • У США 70,7% компаній і підприємств представлені в Інстаграм;
 • У 80% користувачів в підписках є як мінімум один бізнес-профіль;
 • Понад 250 мільйонів користувачів щодня переглядають Інстаграм – stories.

Це лише невелика частина статистики, яка вказує на те, що зараз – саме час замовити ефективне SMM-просування в Інстаграм.

Результат пошуку зображень за запитом "статистика"

Для кого підходить розкрутка в Інстаграм?

Навряд чи є така категорія послуг і товарів, для якої просування в Інстаграм категорично не підходить. Там є велика аудиторія, у аудиторії є гроші (згадайте: 99,9% користувачів бачать Інстаграм-контент з екранів смартфонів, а це вже певний фінансовий ценз) – що ще потрібно, крім, власне, вміння продавати?

Питання в тому, що розкручувати в Інстаграм легко і приємно, а для чого знадобляться серйозні вкладення.

Легко і приємно:

 • «Жіночі» товари: сумочки, платтячка, косметика і косметички, блокноти, послуги стилістів-візажистів-дизайнерів, меблі (ту, яка на таких витончених ніжках, а не ту, яка «комод дсп 2 ящика купити»)
 • Товари для дітей: теж логічно. Розкажіть мамам про те, що купивши цей екологічно чистий-гіпоалергенний-розроблений психологами гумовий мячик, вони стануть кращими мамами на світі і готуйте свій банківський рахунок до активних поступальниХ транзакціЙ.
 • Книги, курси та інші навчальні активності і пасивності. Наприклад, просування курсів з англійської – суцільне задоволення: розповідай про ідіоми, складай добірки серіалів, які варто подивитися в оригіналі, пости жарти про королеву і тільки встигай фіксувати заявки в ДІрект.

Складно і затратно:

 • Товари та послуги преміум-сегментУ: квартири, машини, яхти, острови. Втім, покажіть майданчик, на якому легко продаються острова, і ми запропонуємо вам відсоток з продажів;
 • Будматеріали та інші металоконструкції;
 • Буріння свердловин і прокладання водопроводу.

Не сказати, що все це продавати неможливо: при належному досвіді і цілеспрямованості можна і пару тонн бетону через Інстаграм прилаштувати, але є набагато менш витончені способи це зробити.

Результат пошуку зображень за запитом "бізнес"

Способи просування в Інстаграм

В першу чергу варто відзначити, що як і в будь-якій рекламі є способи розкручуватися красиво і легально, а є способи, схожі на рекламу на асфальті: ефективно, дешево, але не факт, що потім за це по голові погладять.

Отже:

Білі способи:

Використовувати # хештеги і геотеги

Хештеги і геотеги – простий, і, що важливо, безкоштовний спосіб просування в instagram.

Що робити потрібно:

 • Опублікувати до кожної фотографії 10-15 тематичних хештегів (або в кінці поста, або окремим коментарем) і відзначати геолокацію;
 • Використовувати сервіс для пошуку релевантних хештегів ;
 • Розробити систему навігації по профілю за допомогою хештегів;
 • Використовувати хештеги і геомітки в stories.

Що робити не потрібно:

 • Дублювати список хештегів з однієї публікації в іншу;
 • Використовувати нерелевантні хештеги;
 • Накручувати лайки в спробі потрапити в ТОП за хештегом і геолокацією.
Результат пошуку зображень за запитом "хештеги"

Проводити конкурси та флешбоми

Підпишіться на профіль, поставте лайк, відзначте двох друзів в коментарях і отримаєте можливість виграти набір листівок або iPhone X.

Ловилиись на цю вудку? Значить, це працює.

Що хорошого дає?

 • Різкий приріст підписників;
 • Тимчасове збільшення активності.

Чим погано?

 • Більшість підписників – нецільові, і якщо і залишаться з вами після закінчення конкурсу, то проявляти особливу активність навряд чи будуть.

Проявляти активність

Заходьте ви в профіль якогось супер-пупер-крутого експерта і розносьте в коментарях в пух і прах його теорії. По-дорослому, з обґрунтуваннями, розумними доводами і відсилання до товстих книжок.

Розрахунок на те, що тисячі читачів і шанувальників цього експерта підуть до вас в профіль, щоб дізнатися, хто тут такий розумний.

Можна ще точково зав’язувати дружні зв’язки, лайкати потенційних підписників, залишати їм приємні коментарі, але ефект від цього видно тільки при активному зловживанні цим способом.

Реклама. Таргетована реклама

Міні чек-лист для ідеального результату:

 • гроші;
 • час на тестування різних варіантів.

Методом проб і помилок на невеликих бюджетах знаходите оптимальну для вас аудиторію і кращий контент для неї, а після підсилюєте фінансовий потік.

Купівля реклами в групах

У Інстаграм багато розважальних майданчиків: це можуть бути і міські профілі, і профілі-агрегатори в різних тематиках. Перевага покупки рекламних публікацій в подібних акаунтах – в низькій вартості; тим не менш, ефективність від подібних постів істотно нижча, ніж при розміщенні у блогерів.

Розміщення постів у лідерів думок

Поряд з таргетированною рекламою, це один з найбільш ефективних платних способів просування. Знаходьте профіль з близькою вам аудиторією, домовляєтеся про розміщення поста і спостерігаєте за зростанням підписників.

Порада: іноді ефективніше працювати з невеликими профілями, з кількістю підписників від 5 до 10 тисяч. По-перше, з ними простіше домовитися про рекламу по бартеру, а по-друге, найчастіше активність, залученість і довіра до блогера в таких профілях вищі, ніж в акаунтах-мільйонниках.

Сірі способи:

Массфоловінг і масслайкінг (МФ і МЛ)

Що таке массфоловінг і масслайкінг? Ви передаєте свій профіль в руки програми для просування в instagram, задаєте потрібні налаштування, а вона ходить за вас по чужих профілів, ставить лайки і підписується.

Чим добре:

Може привести вам підписників і клієнтів. Ще рік тому це був дуже ефективний спосіб.

Чим погано:

З кожним місяцем алгоритми Інстаграм посилюються, і за некоректно налаштованого МФ можна легко отримати бан.

При грубо налаштованому МФ і МЛ користувачі розуміють, що за вас працює програма, і це викликає негативний відгук. Як це можна зрозуміти? Наприклад, по високій кількості підписок, що істотно перевищує кількість підписників.

Користувачі, залучені за допомогою МФ і МЛ, виявляють менше активності в порівнянні з «звичайними» підписниками, а низька активність погано впливає на охоплення, що призводить до зменшення відвідуваності вашого профілю.

Результат пошуку зображень за запитом "лайки в інстаграм"

Масскомментінг

Теж саме, що і массфоловінг, тільки програма не підписується, а залишає заздалегідь підготовлені вами коментарі у випадковому порядку. Так, змушені вас засмутити, коментарі «класна фотка» і «красуня» залишають роботи, а не живі люди.

Чим добре:

У коментарі, особливо тому, що потрапив в ціль, складніше запідозрити дії програми.

Чим погано:

Іноді трапляються казуси, наприклад коментар «wow, супер» публікується під фото хворої дитини. Якщо мама дитини підніме галас, ваша репутація може серйозно постраждати

Якщо ваше завдання – тільки красива цифра в профілі, ви цілком можете придбати собі підписників за вельми скромну суму

Чим добре: можна хвалитися тим, що на вас підписані сто тисяч чоловік.

Чим погано: подібна аудиторія дуже низької якості, це не живі люди, вони не будуть ставити лайки, коментувати, і, звичайно, не збільшать кількість продажів. Крім того, велика кількість підписниківпри дуже низькій активності – дуже тривожний дзвіночок для алгоритмів соціальної мережі, який якщо і не призведе до заблокування аккаунта, то точно знизить охоплення навіть серед зацікавлених у вашому контенті читачів.

Підсумки

Найкраща схема розкрутки аккаунта в Інстаграм – це створювати класний, цікавий контент, правильно його підносити (використовуючи хештеги і геомітки) і залучати аудиторію за допомогою реклами.

Така стратегія дає якісний, довгостроковий результат, хоч і вимагає достатніх часових і фінансових витрат.

Якщо вас цікавить просування в інастаграму в Івано-Франківську, телефонуйте +380955951646, +380955954059.

SMM IF