5 способів підвищити рівень залученості в соціальних мережах

Що таке залученість і навіщо її підвищувати?

Результат пошуку зображень за запитом "залучення в соцмережах"

Залученість – це сукупність реакцій на ваші публікації. Яких реакцій? Інтернет-реакцій. Лайків, коментарів, репостів. Існує кілька способів її розрахунку: в перерахунку на день, на пост або на охоплення.

Наведемо приклад, як рахується залученість в рамках одного поста:

Залученість Посту = Загальна кількість реакцій * 100% / Кількість підписників

Що можна визначити за рівнем залученості?

Умовну «якість» сторінки або профілю: не варто заздрити конкурентам, у яких 30 000 фоловерів в Інстаграм, перш ніж не подивитеся на кількість лайків та коментарів в профілі. Навіть побіжний погляд допоможе визначити, до кого підписники прийшли по любові, а у кого «кладовище мертвих душ».

Що дає висока залученість?

  • Високі охоплення – якщо алгоритм соціальної мережі бачить, що ваш пост подобається людям, він автоматично почне його показувати все більшій і більшій кількості людей.
  • Високий рівень довіри до сторінки і бізнесу в цілому – нові відвідувачі, бачачи активність в групі, охочіше до неї приєднуються, охочіше залишають свої лайки і охочіше користуються вашими послугами. Цікавий психологічний ефект: якщо більша частина залу в театрі буде в певний момент аплодувати артистам, ви їх машинально підтримайте, навіть якщо не знаходите в цьому моменті нічого смішного чи вражаючого. Також і в соціальних мережах – ви з великою ймовірністю «лайкнете» ту публікацію, яку вже відзначили кілька ваших друзів.
  • Потужний зворотний зв’язок – ви легко можете зрозуміти, що саме подобається вашій аудиторії і на підставі цих знань поліпшити не тільки соціальні мережі, але і зв’язок з клієнтами і покупцями.

І ми плавно підходимо до способів підвищення залученості.

Перший і головний спосіб – – створення «вогняного» контенту.

Результат пошуку зображень за запитом "вогняний контент"

Як створити публікацію, яка сподобається вашій аудиторії?

Крок 1: Визначити, які типи контенту найкраще «заходять» вашій аудиторії. Можна заглянути на схожі по тематиці сторінки, та суміжні тематики. Це допомагає визначити кращі по залученості пости у всіх соціальних мережах.

Крок 2: Уявити себе на місці клієнта і подумати, що йому дійсно важливо і потрібно.

Крок 3: Підібрати оптимальний день і час для публікації. Ці дані видно в статистиці спільноти.

Крок 4: Ідеально оформити пост відповідно до вимог кожної з соціальних мереж. Використовувати емодзі, якщо це доречно; підібрати ідеальне зображення, використовувати хештеги.

Крок 5: Забезпечити стрибок залученості відразу після публікації. Найчастіше для цього достатньо попросити близьких і друзів залишити свій лайк або поділитися постом. Чому це важливо? Тому що саме в перші години після публікації алгоритм вирішує, цікава вона чи ні і чи варто її «просувати» чи ні.

Просуваємо сайт в соціальних мережах.

Невеликий секрет: щоб отримати багато репостів, дайте ту інформацію, на вивчення якої буде потрібно багато часу. Наприклад, у б’юті-сфері можна опублікувати список кращих б’юті-блогерів всіх часів. Багато з підписників репостнули б список собі на стіну, щоб детально вивчити його у вільний час. Хочете багато лайків? Гумор і надихаючі картинки – невичерпна класика.

Ще 4 перевірених способи підвищення залученості:

Результат пошуку зображень за запитом "лайки коментарі"

1. Проведення розіграшу

Розіграші – відмінний спосіб розігріти наявну аудиторію і залучити нову.

Що потрібно для класного розіграшу?

  • Відмінний приз
  • Продумана механіка конкурсу: чим простіші умови, тим більше буде учасників – перевірено неодноразово. Оптимальний варіант – лайк і репост. Врахуйте всі спірні моменти, які можуть виникнути і обов’язково пропишіть їх в правилах.
  • Відповідність правилам соціальної мережі: не лінуйтеся їх прочитати перед запуском конкурсу. Ми розуміємо, що це приблизно як інструкція до холодильника, але холодильник не може вас заблокувати, а ось адміністрація соціальної мережі – може.
  • Чесний вибір переможця і публічне підведення підсумків: повірте, якщо буде до чого причепитися, хтось із тих, хто програв обов’язково це зробить і замість збільшення залученості ви отримаєте удар по репутації.

Мінуси: часто основна маса учасників конкурсу – це любителі безкоштовного сиру, які навряд чи з часом стануть вашими клієнтами і прихильниками бренду. Щоб обійти цей нюанс використовуйте вузькоспеціалізований приз, цікавий тільки вашій цільовій аудиторії.

2. Публікація матеріалу на спірну тему

IPhone або Samsung? Годувати грудьми до трьох років або з перших днів давати суміш? Кішки або собаки? Чи залишати чайові кур’єру, який приніс піцу?

Піднімайте теми, на які у кожного є своя думка – і ви гарантовано забезпечите своєму співтовариству сплеск активності.

4. Публікація користувацького контенту

Перевірений спосіб перетворити клієнтів в прихильників бренду – це залучити їх до створення контенту. Наприклад, спонукати їх викласти в вашу групу Селфі з вашим товаром.

Як це можна зробити:

  • Запропонувати цікаву ідею
  • Пообіцяти подарунок
  • Організувати конкурс

А що роблять прихильники бренду? Найчастіше взаємодіють з профілем (для прикладу порівняйте, як часто ви залишаєте лайки до постів друзів, а як часто – до постів магазинів).

5. Ігри та флешмоби.

Хто вгадає скільки сантиметрів ця труба, отримає знижку 50% на її установку.

Я загадала один товар з нашого асортименту. Можете задавати питання, на які я зможу відповісти «так» або «ні». Вгадаєте – товар ваш (додатково стимулює клієнтів вивчати асортимент).

10 фактів про наш магазин, але два з них – неправда. Вгадаєте де брехня?

Що заховано на фото?

Скільки зерен кави міститься в нашу фірмову коробочку?

Вгадайте, скільки хвилин потрібно кур’єру, щоб доставити ваше замовлення і отримаєте приз.

Кілька порад наостанок:

Підвищувати залученість має сенс тільки тоді, коли є первісна аудиторія. Якщо у вас немає підписників – залучати поки нікого.

Ще один цікавий момент: якщо згадати шкільну математику і розглянути формулу залученості, можна зрозуміти, що є два способи її підвищення: збільшення кількості відгуків або зменшення аудиторії. У цій статті ми детально розглядали перший варіант, але що робити, якщо підписників багато, ви виконали всі рекомендації, а результату немає?

Швидше за все проблема в тому, що підписники – нецільові або замість підписників у вас боти. В такому випадку має сенс рухатися в двох напрямках: чистити групу від незацікавлених учасників і ботів і нарощувати нову, вже цільову і залучену базу підписників.

Якщо вас цікавить збільшення залучення і активності на сторінці, вам допоможуть наші спеціалісти з агенства SMM-IF у Івано-Франківську. Телефонуйте: +380955954059, +380955951646

SMM IF